Šeimos konsultavimas | tėvystės klausimai
Paslaugos aprašymas
Šeimos konsultavime „klientas“ yra ne asmuo, o visa šeima. Šeima laikoma vientisu gyvu organizmu, kuriame visi yra susiję su visais. Ir jei vienas iš šeimos narių turi bėdų apraiškų, labai dažnai priežasčių reikia ieškoti nutrūkusiuose santykiuose šeimos rate. Šeimos narių sąveika ir tarpusavio įtaka vienas kitam lemia tai, kad jie visi prisideda prie šeimos
problemos formavimosi, ir, kaip greitai ir neskausmingai ši problema bus išspręsta priklauso nuo kiekvieno šeimos nario noro ir išminties. Čia nėra nei kaltų, nei nekaltų. Kinų patarlė sako: „Puode su verdančiu vandeniu nėra šaltos vietos“.
Šeimos konsultavimas tyrinėja tarpasmeninius santykius, jis orientuotas į šeimos narių elgsenos keitimą. Tobulinami ir keičiami šeimos narių bendravimo įgūdžiai padeda įveikti šeimos krizes, gerina šeimos narių tarpusavio supratimą. Santykiams gerėjant, mažėja kylančios emocinės problemos. Šeimos konsultantas yra orientuotas į darbą su visa šeima, net jei priėmime dalyvauja ne visi jos atstovai.
Šeimos konsultavimo susitikimų skaičius gali skirtis. Kai kurios šeimos ateina tik vienam susitikimui, ir to pakanka, kad prasidėtų pokyčių procesas. Kitoms šeimoms reikia keturių ar penkių susitikimų, kad įveiktų krizę. Dažniausiai po keturių- penkių susitikimų vertiname ką pasiekėme, ko ne, ar tęsime ar ne. Šeimos gali lankytis ir metus.
Susitikimų dažnumas kartą į savaitę/kas antrą savaitę. Susitikimų dažnumas aptariamas su kiekviena šeima atskirai.
Konsultavimas tėvystės klausimais
Konsultavimas vaiko ir tėvų santykių klausimais leidžia tėvams ramioje atmosferoje su
specialistu aptarti vaiko raidos ypatumus, išsiaiškinti jiems nerimą keliančius dalykus,
suprasti vaiko poreikius ir elgesio motyvus, išmokti naujų bendravimo su juo metodų.
Kokiais atvejais reikėtų kreiptis dėl šių paslaugų?
- Kai yra konfliktiški vaikų ir tėvų santykiai, vaikai turi elgesio problemų ir kt.
- Kai yra įtampa sutuoktinių santykiuose, dažni nesutarimai, konfliktai, išdavystė, santykių nutrūkimo grėsmė ir kt.
- Kai šeima siekia pokyčių ir tobulėjimo, nori daugiau sužinoti apie save.