Individuali psichoterapija

Tai nemedikamentinis gydymo būdas, kai žmogus reguliariai susitikdamas su terapeutu analizuoja savo išgyvenimus, jausmus ir bando surasti būdus savijautai pagerinti.

Psichoterapija – kas tai? 

Psichoterapija  (toliau terapija) yra nemedikamentinis gydymo metodas, kurio metu vykstant reguliariems susitikimams su psichoterapeutu (toliau terapeutu) mėginama išgirsti ir suprasti žmogaus patyrimus, juos sieti  su praeities ir dabarties išgyvenimais bei kartu ieškoti būdų, galinčių sumažinti žmogaus patiriamą diskomforto jausmą. 

Terapijoje – labai svarbus ryšys tarp paciento ir terapeuto. Tik saugiame ryšyje galima atsiskleisti, pasakoti savo išgyvenimus. Svarbu, kad terapeutas jaustųsi galintis padėti konkrečiam žmogui, todėl prieš pradedant terapiją vyksta keli įvadiniai susitikimai, kurių metu kartu priimamas sprendimas pradėti ar nepradėti ilgalaikę terapiją. Nusprendus pradėti – suformuojami šio psichoterapinio gydymo tikslai.

Individualios terapijos sesija įprastai trunka 50 min, jei tik įmanoma, ji vyksta tokiu pačiu laiku, dažniausiai kartą per savaitę, toje pačioje vietoje. Psichoterapija nežada, kad jai pasibaigus, žmogus taps laimingesnis ir nebeklys. Prieš pradedant lankyti psichoterapiją, svarbu žinoti, kad terapeutas nedalina patarimų, nemoko, kaip žmogus turėtų gyventi ar elgtis įvairiose gyvenimo situacijose. Psichoterapija – kelias geriau pažinti patį save, geriau suvokti savo elgesio motyvus, atpažinti pasikartojančias, sunkumus keliančias gyvenimo situacijas ir rasti būdus tai keisti. Žmogus gali įgyti daugiau įžvalgų apie save, o taip pat  atrasti būdų geriau tvarkytis su kasdienybėje atsirandančiais iššūkiais.

Psichoterapija gali būti trumpalaikė ir ilgalaikė. Trumpalaikė (iki 20 sesijų) – orientuota į tuo metu žmogaus išgyvenamą krizinę situaciją. Tokios terapijos metu didžiausias dėmesys skiriamas tuo metu žmogų varginančiai situacijai (pvz: skyrybos, sunkumai darbe, artimojo netektis ar pan.). Jos metu dėl iš anksto nustatytos terapijos trukmės mažiau dėmesio skiriama išsamiam asmenybės tyrinėjimui.

Ilgalaikėje terapijoje – daugiau erdvės tyrinėti išgyvenimus, jausmus, juos sieti su žmogaus praeitimi ir dabartimi, santykiais su žmonėmis, tarp jų – ir su terapeutu. Tokioje terapijoje gali  atsirasti žmogaus asmenybės pokyčiai.

Mūsų klinikoje psichoterapeutai mokėsi psichodinaminės krypties mokyklose: individualios, grupinės terapijos studijose, bet kai vyksta psichoterapija, psichoterapinė mokykla “padėta” už terapeuto nugaros ar knygų lentynoje, o priešais jį esate Jūs. Kitaip tariant – nėra tokio dalyko, kaip “psichodinaminės psichoterapijos metodo taikymas” – savo gyvenimo autorius esate Jūs. 

Mūsų klinikoje psichoterapeutai darbuojasi skirtingais krūviais ir ne visi galėsime suteikti pagalbą iš karto, taigi dėl psichoterapijos reikėtų teirautis individualiai.

Paslaugos Kaina

Indivudualios terapijos sesija 50 min. 50 €

Susipažinkite su klinikos psichoterapeutais

Gydytojas psichiatras psichoterapeutas

Aringas Vagonis

2017

Grupių psichoterapeutas

2013 - 2017 Podiplominės psichodinaminės grupių psichoterapijos studijos Vilniaus universitete, medicinos fakultete.

2015

Gydytojas psichiatras

2011 - 2015 Psichiatrijos rezidentūros studijų programa Lietuvos sveikatos mokslų universitete

2011

Medicinos gydytojas

2005 - 2011 Medicinos magistro studijos Kauno medicinos universitete

Įrašykite savo el-paštą ir slaptažodį

Būkite ramūs

Jūsų duomenis naudosime tik registracijos procese, juos galės matyti tik gydytojas pas kurį registruojatės.

Jokių išankstinių duomenų į E-Sveikatą ar kitur nevedame.

Savo duomenis galėtise valdyti, keisti ir ištrinti savo paskyroje, Daugiau apie tai galite skaityti privatumo politikos puslapyje.

Privatumo politika

Svetainėje mes naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti svetainės veikimą, palengvina naršymą ir naudojimąsi svetaine. Registracijos atveju – mes rinksime ir tvarkysime Jūsų duomenis, dėl to prašome atydžiai perskaityti apie mūsų privatumo politiką ir svetainės naudojimosi sąlygomis: čia.